echipă

Serviciu clienti Germania

Cap: +49 (20 41) 101 920
Zona de nord: +49 (20 41) 101 922
Zona de vest: +49 (20 41) 101 939
Zona de sud: +49 (20 41) 101 923
Zona de est: +49 (20 41) 101 957
Comenzi la: bestellung@botament.de

Inginer de Aplicatii Germania

Linie telefonică telefonică: +49 (20 41) 101 933
E-mail: technik@botament.de

Germania centrală

Botament GmbH
La Kruppwald 1
46238 Bottrop, Germania
Germania
Telefon: +49 (20 41) 101 90
Fax: +49 (20 41) 101 98 7
E-mail: info@botament.de

Serviciu clienți Elveția

MC-Bauchemie AG
Departamentul materiale de constructii pentru sistemul Botament

Siloring 8 CH-5606 Dintikon
Telefon: +41 56 616 68 61
Fax: +41 56 616 68 69
Comenzi la: bestellung@botament.ch

Serviciu clienti Austria

BOTAMENT Systembaustoffe GesmbH &
Co. KG
IZ
NÖ-Süd Straße 7, Objekt 58 C/Top 4
Telefon: +43 2236 387 025
Comenzi la: info@botament.at

Ce spun angajații noștri:
Ai senzația că ești văzut ca o persoană întreagă și nu doar în rolul angajatului.
Click aici
Spiritul de echipă la Botament este unic, niciodată nu am văzut așa ceva!
Click aici
muncă bună independentă și liberă - ideile sunt preluate și discutate
Click aici
Interviurile de evaluare sunt efectuate în mod regulat și profesional - o bună cultură a feedback-ului
Click aici
Există o atmosferă bună de lucru. Mulți angajați ne sunt alături de mult timp și se identifică cu compania. Ușile colegilor, inclusiv cele ale superiorilor, sunt de obicei deschise mereu. Este foarte, foarte pozitiv.
Click aici
După mai bine de 15 ani, este încă foarte distractiv să lucrezi împreună într-o echipă.
Click aici
Superiorii se comportă foarte bine și întotdeauna corespunzător față de angajații lor de la Botament. Există o cultură deschisă a feedback-ului.
Click aici
Botament înseamnă încredere. Lucrez la Botament de 29 de ani. Acest lucru este posibil doar cu încredere reciprocă.
Click aici
despre noi

Echipa noastră

Directori generali

Roland Schepers

Director general

roland. schepers@botament.de
+49 (20 41) 101 913

Sediu

Sandra Jost

birou

Botament de vânzare

sandra.jost@botament.de
+49 (20 41) 101 913

Hermann Rohling

Director de vânzări DACH

hermann.rohling @ botament.de
+49 (20 41) 101 934

Vertriebsleiter Nord Jack Geenen

Jack Geenen

Director de vânzări nord
jack.geenen @ botament.de
+49 (172) 2809517

Jörg Fischer

Director de vânzări West
joerg.fischer @ botament.de
+49 (2041) 101 938

Sebastian Wolf

Director de vânzări Est
sebastian.wolf @ botament.de
+49 (172) 2595 624
Vertriebsleiter Botament Marcus Weißmann

Marcus Weissmann

Director de vânzări la sud
marcus.weissmann @ botament.de
+49 (172) 2595 615

Controlul vânzărilor

Stephan Abel

Seful echipei de control al vanzarilor

stephan. abel@botament.de
+49 (20 41) 101 924

Niklas Faerber

Controlul vânzărilor
niklas. faerber@botament.de
+49 (20 41) 101 953

Olaf Knepper

Controlul vânzărilor
olaf. knepper@botament.de
+49 (20 41) 101 926

Sebastian Koch

Controlul vânzărilor
sebastian.koch@botament.de
+49 (20 41) 101 925

Team Marketing

Melanie Parthe

Șeful departamentului de distribuție a clădirilor de marketing

melanie. parthe@botament.de
+49 (20 41) 101 942

Vanessa pune în scenă

Manager de marketing vanzari online

vanessa. buehnen@botament.de
+49 (20 41) 101 942

Marion Fuchs

Manager de marketing online

marion. fuchs@botament.de
+49 (20 41) 101 942

Sandra Gebhard

Marketing Manager Evenimente & Merchandising

sandra. gebhard@botament.de
+49 (20 41) 101 942

Alexandra Liersch

Manager Marketing POS

alexandra. liersch@botament.de
+49 (20 41) 101 942

Yvonne Pohlhaus

Art Director

yvonne.pohlhaus@botament.de
+49 (20 41) 101 942

planta Miriam

Manager de marketing online

miriam. werk@botament.de
+49 (20 41) 101 942

Nina Wolf

Șef de marketing (UT) Decorare manager de produs

nina. wolf@botament.de
+49 (20 41) 101 942

Echipa de management al produsului

André Isele

Manager de produs materiale de constructii
alte isele@botament.de
+49 (20 41) 101 980

Michael Mones

MANAGER PRODUS Tigla
Mihai. mones@botament.de +49 (20 41) 101 955

Andreas Vierke

PRODUCT MANAGER placă de construcție și sistem NFL

andreas. vierke@botament.de
+49 (20 41) 101 935

Bodo Reismann

MANAGER PRODUS Tigla

bodo. reismann@botament.de
+49 (20 41) 101 954

Nina Wolf

MANAGER DE PRODUSE DECO

nina. wolf@botament.de
+49 (20 41) 6909 19

Serviciu Clienți Botament

Nicole Idczak

Șef Serviciu Clienți

nicole. idczak@botament.de
+49 (20 41) 101 913

Katrin Brauer

prelucrare

katrin.brauer@botament.de
+49 (20 41) 101 957

Pascal Brüning

Serviciu clienți WEST
pascal.bruening@botament.de +49 (20 41) 101 939

Nicole Golomb

prelucrare

bestellung@botament.de
+49 (20 41) 101 946

Botament_CS_Keutel

Sebastian Keutel

Serviciul clienți NORD

bestellung@botament.de
+49 (20 41) 101 922

Botament_CS_Köster

Nadja Köster

Serviciu clienți OST

bestellung@botament.de
+49 (20 41) 101 918

Thomas Leitzgen

Serviciu clienți SUD
bestellung@botament.de
+49 (20 41) 101 923

Margarete Mallek

Serviciul clienți

margarete.mallek@botament.de
+49 (20 41) 101 921

Reinhard Pozimski

Serviciu clienți

bestellung@botament.de
+49 (20 41) 101 920

Tehnologia de aplicare

Dr. Oliver Wowra

Șef Tehnologie

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Britta Kolar

Lider de echipă back office tehnologic

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Heino Galla

Serviciu de teren tehnologic lider de echipă

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Dimitrios Parcharidis

Tehnologia de aplicare

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Patryk Jan Zöbisch

Tehnologia de aplicare

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Lars Lindner

Tehnologia de aplicare

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Andreas Hasse

Tehnologia de aplicare

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Ulrich Zintl

Tehnologia de aplicare

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Klaus Birnkraut

Tehnologia de aplicare

technik@botament.de
+49 (20 41) 101 933

Stefan Liedl

Tehnologia de aplicare
technik@botament.de
+49 152 22 938 724

Austria

Markus Weinzierl

Director general

Peter Kiermayr

Manager de vanzari,
Viena, la nord Burgenland, Austria Inferioară, Austria Superioară, Salzburg

Gerald Grandits

Manager de vanzari,
sud. Burgenland, Stiria, Carintia, Tirol, Voralberg
gerald.grandits@botament.at
0043-676-4332828

Karl Prickl

Tehnologia de aplicare

karl.prickl@botament.at
0043-676-7750130

Zoran Stanojevic

Serviciu clienți

info@botament.at
0043-2236-387025

Andrea Nosek

Serviciu clienți

info@botament.at
0043-2236-387025

Melanie Salmut

marketing

Elveţia

Marilena Romano

Serviciu clienți

order@botament.ch
0041-56616-6861